Coraz więcej osób decyduje się na urządzenie mieszkania, korzystając z przedmiotów, które wykonała samodzielnie lub własnoręcznie dopasowała je do nowych funkcji. Rozwiązanie typu DIY często jest nie tylko tańsze i ciekawsze niż kupno nowych mebli, ale również dające satysfakcję z dobrze wykonanej pracy. Jednym z produktów, które można wykorzystać powtórnie, całkowicie zmieniając jego naturę i przeznaczenie, jest drewniana skrzynka. Sprawdź poniższe inspiracje i przekonaj się, jak kreatywnie wykorzystać w mieszkaniu drewniane skrzynki!
 

Jedna skrzynka i multum możliwości

Skrzynki po winie, ziemniakach lub owocach wykonane są z miękkiego drewna, które jest podatne na obróbkę – dzięki temu dopasowanie drewnianych skrzynek do nowych funkcji nie powinno stanowić wielkiego problemu. Wystarczy je najpierw oczyścić, wygładzić i pomalować na odpowiadający nam kolor, który będzie pasował do barwy całego pomieszczenia. Niektórzy decydują się przykręcić kółka do dna skrzynki, dzięki czemu możemy uzyskać mobilny stolik kawowy lub ruchomą skrzynię na zabawki dla naszego dziecka.
 

Półki na książki, a może meblościanka?

Jeśli wejdziemy w posiadanie kilku skrzynek, to możemy skręcić je ze sobą i postawić pod ścianą – dzięki temu w prosty sposób staniemy się właścicielami własnoręcznie zrobionej meblościanki lub regału na książki. Skrzynki można ustawić względem siebie symetrycznie, układając je poziomo lub pionowo. Można też zdecydować się na nutę szaleństwa i wybrać wariant nieregularny, w którym niektóre skrzynki kładziemy pionowo, a inne poziomo, w efekcie czego otrzymujemy nieregularną konstrukcję, która przyciąga wzrok swymi pozornie niestabilnymi kształtami. Polecamy skręcić ze sobą poszczególne skrzynki, by cała konstrukcja nabrała stabilności i byśmy nie musieli się martwić, że w pewnym momencie runie ona pod własnym ciężarem. Warto pamiętać, że pojedyncze skrzynki również z powodzeniem można powiesić na ścianie, a tym samym uzyskać estetyczne półki do eksponowania, chociażby, porcelany.
 

Półki na buty do przedpokoju, szafka nocna przy łóżku

Pomalowane i obrobione drewniane skrzynki równie dobrze sprawdzą się jako szafki nocne lub półki na buty w przedpokoju. Ich kształt sprawia, że są to przedmioty pojemne i wygodne w użyciu, dla których można znaleźć dużo nowych zastosowań. Wystarczy odrobina kreatywności.

Zobacz również: