Aranżując wnętrza, często stajemy przed wyborem, w jaki sposób wykończyć ściany. O ile w przypadku kuchni czy łazienki zazwyczaj decydujemy się na ceramikę, o tyle sypialnie i pokoje dzienne pozostawiają naprawdę szerokie pole manewru. Malowanie ścian jest łatwe i daje zadowalające efekty, ale znacznie atrakcyjniej prezentują się tapety. Co więcej, z powodzeniem można ich także używać we wspomnianych kuchniach czy łazienkach. Dowiedz się więcej o tym sposobie wykończenia ścian i poznaj najważniejsze zalety tapet!
 

Łatwy montaż

Ogromnym plusem tapet ściennych jest ich nieskomplikowana instalacja. Jedyne, czego potrzebujesz, to odrobina cierpliwości. Nawet jeśli nie masz doświadczenia w kładzeniu tapet, spokojnie możesz sobie z tym poradzić. Wystarczy, że będziesz postępować według instrukcji i poświęcisz na to dzień lub dwa. Współcześnie niektóre tapety mają nawet fabrycznie naniesiony klej, co jeszcze bardziej ułatwia sprawę. Jeśli odpowiednio podejdziesz do ich montażu, równie proste powinno okazać się później ich ewentualne ściąganie.
 

Bogaty wybór

To bodaj największa zaleta tapet ściennych. W przypadku farb możesz w zasadzie wybrać wyłącznie ich kolor. Jeśli chodzi o boazerię czy kamień dekoracyjny, masz nieco większą dowolność, ale i tak nic nie gwarantuje Ci tak szerokiego wyboru jak tapety. Ich projekty różnią się kolorystyką, wzorami, a nawet fakturą. Dzięki temu zaprojektujesz dokładnie takie wnętrza, jakie Ci się marzą.
 

 

Dostosowanie do pomieszczenia

Choć tapety kojarzone są głównie z takimi pokojami jak salony i sypialnie, to równie dobrze można stosować je w pomieszczeniach gospodarczych. Dzisiejsze warianty winylowe na przykład posiadają warstwę odporną na zabrudzenia i wilgoć. Takie tapety łatwo utrzymać w czystości, dzięki czemu świetnie nadają się do kuchni oraz łazienek. To sprawia, że nic nie ogranicza Cię w aranżacji tych wyjątkowych pomieszczeń. Możesz wybrać tapetę ozdobioną ciekawymi wzorami, których próżno szukać wśród płytek ceramicznych. Co więcej – tapeta jest oczywiście rozwiązaniem tańszym.
 

Na każdą ścianę

O ile w przypadku ceramiki pod uwagę musisz brać cały wzór i nie do końca możesz się orientować, jak ostatecznie będzie to wyglądało na Twojej ścianie, o tyle tapety pasują wszędzie. Rolki przytniesz w dowolnym miejscu i wyłożysz nimi nawet trudno dostępne powierzchnie. To absolutna wygoda i dowolność aranżacji.
 

Jeśli szukasz sposobu na szybkie, łatwe i estetyczne wykończenie ścian, zdecyduj się na tapety. To zdecydowanie najbardziej wszechstronne z dostępnych rozwiązań.

Zobacz także: